GTA.GRAM.PL

Bronie w GTA V

Jest tylko jeden sposób, aby w świecie GTA pokazać kto tu rządzi: bronie. I czym mocniejsza broń tym lepiej. Tak więc jakie bronie będziemy mieć dostępne w Grand Theft Auto 5? W jaki sposób będziemy je zdobywać i czy będą ze sobą pogrupowane tak jak poprzednio? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania…

Bronie pokazane w trailerze

AK-47 (Norinco Type 56-2)

To nie pierwszy „występ” tej broni w serii GTA. W GTA V pokazano jeden z taktycznych wariantów AK-47, tzw. Norinco Type 56-2″ (7.62x39mm), wyprodukowany w Chinach. Można domyślić się, że broń będzie można dowolnie modyfikować.

 

Pałka policyjna?
Na pierwszym trailerze gry widzimy policjantów, którzy gonią prawdopodobnie jednego z bohaterów. W wyposażeniu policjantów widać pałkę. Czyżby była to jedna z głównych broni w grze?

Kij do golfa
To kolejna z prawdopodobnych broni w GTA V. Pokazana została na pierwszym trailerze, gdy ukazano „Los Santos Golf Club”.

Rakieta do tenisa
Na jednym ze screenów widać dwóch, zapewne bogatych ludzi, którzy grają w tenisa. Wierzymy, że oprócz minigierki, zobaczymy również rakietę do tenisa jako jedną z broni w naszym arsenale.

Pistolet
To podstawowa broń w każdej serii GTA. Na pierwszym trailerze widać jak podczas pościgu jeden z policjantów po nią sięga.

Celownik laserowy
Celownik pojawi się w serii GTA po raz pierwszy. Mogliśmy zobaczyć go w akcji na dwóch screenach. Podczas pościgu miał go jeden z antyterrorystów oraz prawdopodobnie jeden z bohaterów gry, gdy celował w helikopter.

Wybór broni
W ostatnich dwóch grach od R*, Red Dead Redemption oraz Max Payne 3 zastosowany inny system do zmiany broni. Trzeba przyznać, że znacznie wygodniejszy. Czy uświadczymy go również w GTA V? Zobaczymy ;)

Dostosowywanie?

Jak pokazaliśmy powyżej, na broni można było zauważyć tłumiki. Na dwóch z trzech broni zainstalowane były laserowe celowniki oraz latarki. Czyżby oznaczało to, że będziemy mogli dostosować broń do naszych potrzeb? Skala dostosowywania broni nadal jest nieznana. Wielu z nas chciałoby posiadać kamuflaż na broni, ale wydaje nam się, że Rockstar nie jest na tym skupiony. Warto zanotować to, że bronie pokazane na zdjęciu mają składane kolby. Czy wybór kolby też będzie elementem dostosowania broni?

Organizacja

W Grand Theft Auto IV, aby dostać pożądaną broń musiałeś przejechać przez listę posiadanych broni. Wybór dostępnych broni był ograniczony tak samo jak w San Andreas. W grze występowały ‘grupy’ broni, a my mieliśmy możliwość posiadania jednej broni z tej grupy. Grupy były podzielone na bronie ręczne, pistolety, karabiny, strzelby, itp. Granatnik był jedyną bronią w swojej grupie. Występowały dwa ‘poziomy’ broni. Oznacza to, że występował podstawowy pistolet oraz jego lepsza wersja, pistolet bojowy. Odkąd możemy nosić jedną broń z grupy, zawsze zostawaliśmy z lepszą wersją danej broni.

Zdobywanie broni

W Grand Theft Auto IV usunięto niesławne sklepy Ammu-Nation z powodu kryzysu w Liberty City, ale nadal można było znaleźć małe sklepy z broniami. Posiadanie takich przyjaciół jak Little Jacob umożliwiało nam zakupienie broni w dowolnym miejscu i po niższych cenach. W związku z przemocą gangów w Los Angeles, możliwe, że w Los Santos również dojdzie do kryzysu, gdyż Rockstar lubi wyolbrzymiać prawdziwy świat. Prawdopodobnie zdecyduje się na umieszczenie małych sklepów z bronią czy sklepy z artykułami sportowymi podobnym i do tych w Los Angeles.

Będziemy mogli również zdobyć broń z poległych wrogów lub znaleźć w ciemnej alejce. W GTA 4 leżące bronie świeciły czerwono-pomarańczowym blaskiem, aby były dla nas widzialne. W Red Dead Redemption bronie posiadały biały połysk. Bardzo możliwe, że rozwiązanie to powróci w GTA 5.Menu
stat4u